Łożyska liniowe Typy i rodzaje łożysk liniowych

Firma Akcesoria CNC z Augustowa

Akcesoria cncFirma Akcesoria CNC z Augustowa od wielu lat dostarcza elementy techniki liniowej. W ofercie firmy znajdziecie łożyska liniowe różnych firm światowych takich jak INA, REXROTH, THK i innych. Dostępne są tam również łożyska polskie produkcji firmy ISKRA oraz chińskie tanie łożyska liniowe. Mimo że są to łożyska tanie to jakość wykonania tych łożysk jest na wysokim poziomie.

Oprócz standardowych łożysk dostępne są łożyska liniowe w obudowach, które to umożliwiają łatwe zbudowanie osi liniowej w różnego typu maszynach. Dostępne są różne wykonania łożysk liniowych w obudowach. Od najprostszych łożysk w lekkich obudowach do łożysk liniowych przystosowanych do dużych obciążeń umożliwiające montaż na wałkach prowadzących o średnicy do fi 100mm. W Akcesoria CNC dostępne są również łożyska liniowe, które umożliwiają kompensacje nierównoległości wałków prowadzących.

W ofercie sklepu Akcesoria CNC znajdują się także łożyska z kołnierzem.

Łożyska te mają podobną budowę do zwykłych łożysk liniowych ale posiadają kołnierz z otworami mocującymi do elementu przemieszczającego się liniowo. Dostępne są wykonania z kołnierzem kwadratowym oraz kołnierzem okrągłym. łożyska takie umożliwiają zwartą zabudowę w maszynie i ich zastosowanie znacząco poprawia jej sztywność.

Nowoczesną alternatywą łożysk liniowych są polimerowe łożyska liniowe firmy IGUS. Zastosowany w łożyskach materiał ślizgowy iglidur zapewnia bardzo dużą trwałość łożysk w różnych niesprzyjających warunkach.

Firma Akcesoria CNC z Augustowa to nie tylko łożyska.

Oprócz łożysk w Akcesoria CNC można zaopatrzyć się we wszystkie akcesoria umożliwiające zbudowanie toru liniowego. Dostępne są precyzyjne utwardzane powierzchniowo wałki prowadzące, wałki prowadzące w wykonaniu nierdzewnym, chromowane oraz specjalne wałki drążone. W ofercie znajdują się wsporniki końcowe wałków prowadzących – masywne typu WA, standardowe SK, z mocowaniem od czoła i podwójne. Do łożysk liniowych otwartych można zakupić wałki prowadzące na podporach, umożliwiające zbudowanie toru liniowego o nieograniczonej długości.

Prowadnice liniowe to kolejna duża grupa asortymentowa firmy Akcesoria CNC. W ofercie znajdują się prowadnice liniowe firm takich jak HIWIN, REXROTH, THK, INA, NSK i wielu innych producentów. Dzięki współpracy z wieloma dostawcami i producentami prowadnic liniowych możliwe jest dostarczenie praktycznie dowolnej prowadnicy liniowej dostępnej na rynku.

Akcesoria CNC
16-300 Augustów
ul. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich 18
NIP: 846-149-16-32

Ten artykuł jest pierwszym z serii artykułów dotyczących firm zajmujących się produkcją i dystrybucją maszyn, urządzeń, elementów czy akcesoriów związanych z tematyka naszej strony.

Comments (1)

k11 sierpnia, 2015 at 7:10 am

Przedstawione w bardzo przyst_pny sposb. Pozdrawiam serdecznie.

Leave a comment

Your comment

Łożyska liniowe is powered by WordPress | Entries (RSS) and Comments (RSS)|