Łożyska liniowe Typy i rodzaje łożysk liniowych

Zastosowanie łożysk tocznych

Najbardziej powszechnym typem łożysk stosowanym w branży maszynowej są oczywiście specjalistyczne łożyska toczne wymiary. Jest to grupa łożysk, w których elementem nadającym ruch obrotowy łożysku jest element toczny, na przykład wałek, kulka lub też specjalne igiełki. Łożyska te choć stanowią najbardziej powszechną grupę łożysk, stosowaną niemalże w każdych warunkach, są jednocześnie łożyskami posiadającymi pewne wady, których niestety nie da się wyeliminować.

Dlatego nie każdy system łożyskujący można wykonać wykorzystując łożyska toczne zastosowanie. Wykorzystanie łożysk tego typu uzależnione jest od pewnych rozwiązań technologicznych oraz technicznych, dodatkowo, wiele łożysk tego typu posiada liczne ograniczenia związane z przenoszeniem obciążeń. Stanowią one jednak bardzo ważną grupę i sprawdzają się w większości systemów łożyskowania, dzięki czemu są tak powszechnie stosowane.

Bardzo często, w przemyśle i branży maszynowej spotyka się specjalistyczne łożyska fłt. Jest to typ łożysk produkowany w Fabryce Łożysk Tocznych.

Fabryka Łożysk Tocznych

Łożyska te charakteryzują się wyjątkowo dobrymi parametrami oraz doskonałymi warunkami pracy, również w trudnych warunkach. W fabryce tej produkowane są również łożyska calowe, które osadzane są w maszynach przeznaczonych głównie na rynek amerykański. W przypadku maszyn tego typu, istotne jest, aby każdy otwór łożyskowany był wykonany w odpowiednich wymiarach w identyfikacji wymiarowej calowej. Należy bowiem pamiętać, że cały system wymiarowy w całej Ameryce Północnej oparty jest właśnie na systemie calowym.

Leave a comment

Your comment

Łożyska liniowe is powered by WordPress | Entries (RSS) and Comments (RSS)|